Get Adobe Flash player
3 mini
УДК 619:616-085.371:636.5

 

ВПЛИВ ВАКЦИНАЦІЇ НА ПРО- та АНТИОКСИДАНТНИЙ ГОМЕОСТАЗ КУРЧАТ ТА МОЖЛИВІ СПОСОБИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ

Ушкалов В.О.1, Іонов І.А.2, Братишко Н.І. 2, Трускова Т.Ю.1, Романко М.Є.1, Петренчук Е.П.1, Ходак В.І.3 

[1]- Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, Харків, Україна

2- Інститут птахівництва УААН, Борки, Україна

3- НВФ “Акіс”, Харків, Україна

 

Резюме: проведено дослідження по застосуванню пробіотиків у годівлі курчат при вакцинації їх різними вакцинами для підвищення антиоксидантного статусу організму і ефективності вакцинації.

Ключові слова: курчата, вакцинація, антиоксидантний статус, вітаміни, імунітет.

Summary:

Біологічна та екологічна безпечність ветеринарних препаратів, зокрема вакцин, є однією з головних проблем для ветеринарної медицини. Проте доволі часто застосування вакцинних препаратів спричиняє розвиток імуносупресивного синдрому [5] та в ряді зареєстрованих випадків негативно впливає на потенційну здатність мембран клітин протистояти дії перекисних сполук [4, 6]. Відомо, що стан системи перекисного окислення ліпідів у тварин опосередковано відображає, між іншим, і функціональний стан мембран імунокомпетентних клітин.

Пошук способів та засобів коригування змін прооксидантно-антиоксидантної рівноваги привертає увагу багатьох дослідників. Перспективним в цьому відношенні може бути сухий пробіотик “Сорбопроб” (виготовлено за ТУУ 46.15.340-98), у якого виявлено антиоксидантні властивості [2].  

Застосування пробіотиків - профілактичних препаратів на основі живих культур мікроорганізмів–симбіонтів, здатних розмножуватись у кишечнику хазяїна та стабілізувати нормальну мікрофлору, у птахівництві має певні переваги перед іншими препаратами з антиоксидантними властивостями через те, що їх застосування сприяє підтриманню гомеостазу шлунково-кишкового тракту, в багатьох випадках попереджає розвиток, так званих, факторних інфекцій (колібактеріоз, тощо) [1].

Метою проведених досліджень було вивчення стану антиоксидантної системи курчат при вакцинації та застосуванні препарату-пробіотику „Сорбопроб”.

Скачать 

 
До конференции осталось
16.09.2013 12:00 -1860 дней
Внешний поиск
vnap title.jpg
Организации
Издания